Yuh Bee Denilen İnterneti Hızlandıran Yöntem

İnterneti Hızlandıran Yöntem

Birçok kişi internet hızı konusunda sıkıntı yaşıyor. Bu problemi göz önünde bulundurarak sizlere oldukça faydalı olabilecek ve bilinmeyen farklı yöntemlerin bulunduğu bir galeri hazırladık.
Aşırı-hızda-olan-internet
Wifi dalgaları temelde sadece radyo dalgalarından oluşuyor. Yani bu cep telefonunuz veya radyo ile yakaladığınız elektromanyetik dalgaların aynısı.
Aşırı-hızlı-internet


Ama wifi dalgaları oldukça kısa. Geleneksel türde olanlar sadece 12cm uzunluğundadır. Sinyali modem uzaklaştıkça daha da düşüyor. Genelde 45 metreden öteye gidemiyor.
Çok-hızlı-inetner

loading...

Sinyaler aslında duvarlar ve metal yüzeyler tarafından, emilip engelleniyor. Yani evde modeminizi koyduğumuz yer, sinyalin güçlü gelmesini büyük oranda etkiliyor.
Çok-hızlı-internet
Yapmanız gereken ilk şey modeminizi merkezi bir yere koymanız. Çünkü her tarafa eşit oranda sinyal yayar. Açık bir yerde olması işinize gelir. Eğer bir dolaba koyarsanız dolabın duvarları sinyalleri emer.
Hızlı-internet
Görüş açısında olması iyi bir düşünce olur. Evinizde en uzak mesafeyi gördüğünüz ve en fazla sayıda odayı gördüğünüz yer muhtemelen modeminizi koyabileceğiniz en iyi konumdur.
Aynı zamanda modeminizi, yerden yukarı koymanız isteyeceğiniz bir şey olur. Çünkü sinyaller yerde kullanılan bazı materyallerin içinden geçmez.
İnternet-hız
Çoğu modem dalgaları aşağı doğru yayması için tasarlanmıştır. Yani modemi yere koyarsanız sebepsiz yere alt kata sinyal verirsiniz.
İnternet-hızı

Pek çok elektronik cihaz, modemin sinyallerini karıştırır. TV, bilgisayar, mikrodalga fırın ve içinde motor olan diğer cihazlar. Modeminizi diğer elektronik cihazlardan uzak tutmalısınız.İnternet-hızlandırılması

Çoğu modemin iki anteni olur. En iyisi birini yatay, diğerini dikey ayarlamanız olur.Cihazlar, dahili antenleri modemle paralel oldukları zaman daha iyi çalışırlar. Bu sebepten laptopların içindeki antenleri yataydır.İnternet-hızları

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir