Münir Özkul’un Kızından Üzüntülü Açıklama

Münir Özkul'un Kızından Üzüntülü Açıklama

Uzun yıllar boyunca evinde yatan ama daha sonra hastaneye kaldırılan Münir Özkul’un tedavisi hastanede sürüyordu…

Münir-Özkul-Haber

Demans hastalığı nedeniyle 2003 yılından bu yana evinden dışarıya çıkmayan ve kimseyle görüşmek istemeyen Özkul, hastalığı yüzünden geçmişe dair birçok şeyi hatırlamıyor ve ölen arkadaşlarının yaşadıklarını sanıyordu.
Demans hastalığı, kişinin entelektüel ve sosyal yeteneklerinin, günlük fonksiyonlarını etkileyecek şekilde kaybı olarak tanımlanıyor.

Münir-Özkul- Haberleri

Zaman zaman sosyal medyada öldüğü yönünde haberler yapılan Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Münir Özkul’un sağlık durumuyla ilgili kızından bir açıklama geldi.

Münir-Özkul-kızı

Geleneksel Türk tiyatrosunun son temsilcisi İsmail Hakkı Dümbüllü’nün kavuğu, geçtiğimiz günlerde Beyoğlu’ndaki Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle Ferhan Şensoy’dan Rasim Öztekin’e devredilmişti.

loading...

Münir-Özkul-kızında-açıklama-geldi

“DAHA KÖTÜYE GİTMEMESİ İÇİN…”

Bu özel geceye katılanlar arasında Yeşilçam’ın usta ismi Münir Özkul’un kızı Güner Özkul da vardı. Babasının sağlık durumu hakkında konuşan Güner Özkul, “Stabil diyoruz. Bir değişiklik yok. Tabi ki daha iyiye gitmeyecek, ama daha kötü olmaması için uğraşıyoruz.” dedi.
Münir-Özkul-kızında-açıklama

Koah Hastalığı Nedir?

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), zayıf hava akışının görüldüğü obstrüktif bir akciğer hastalığıdır. Tipik olarak zamanla daha kötüleşir. Ana belirtileri nefes darlığı, öksürme ve balgam üretimidir. Kronik bronşit sahibi insanların çoğu aynı zamanda KOAH hastasıdır.

Tütün içiciliği hastalığın en temel nedeni olup hava kirliliği ve genetik gibi daha az etkili nedenleri de vardır. Gelişmekte olan ülkelerde, hava kirliliğinin en etkili nedenlerinden biri doğru havalandırılmamış yemek pişirme ve ısıtma ateşi dumanıdır. Bu tahriş edici şeylere uzun süreli maruz kalmalar, akciğerlerde iltihaplanmaya neden olarak küçük hava yollarının daralmasına ve amfizem adı verilen doku parçalanmasına yol açar. Teşhis, zayıf hava akışını kontrol eden akciğer fonksiyon testleri ile anlaşılır. Astımdan farklı olarak, KOAH hastalarında hava akışı herhangi bir ilaç yardımıyla belirgin bir şekilde düzelemez.

Münir-Özkul

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir