48 Saatte 2 Şişe Maden Suyu Hayatımızı Çok Değiştiriyor

48 Saatte 2 Şişe Maden Suyu Hayatımızı Çok Değiştiriyor

48 Saatte 2 Şişe Maden Suyu Hayatımızı Çok Değiştiriyor

Sizlere 2 günde 2 şişe maden suyu içersek o maden suyunun ne kadar faydaları olacağını sitemizde açıklayıcı ve görsel olarak sitemizde sunmaktayız.

 

Maden suyunun faydası saymakla bitmiyor!

Maden suyunun Alzheimer’a yol açan alüminyumun etkisini ortadan kaldırması nedeniyle bunamayı engellediği belirtildi. Beyinde elektrotların dengesini de ayarlayan maden suyunda bulunan kalsiyum ve magnezyum kan basıncını da sağlıklı bir seviyede tutmaya yardımcı oluyor… Maden suları başlıca sodyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum, flor, bikaronat, sülfat ile bunların yanında demir bakır, çinko gibi birçok mineral içeriyor. Bu minareler vücudumuzdaki görevleri açısından önemli metabolik değerlere sahip.

loading...

Maden suyunun içerdiği mineraller aynı zamanda güçlü hafıza için gerekli olan minerallerdir.  Bu durum beyinde elektrotların etkili bir şekilde çalışmasın sağlar. Maden suyu kişinin hafıza faaliyetlerini ve konsantrasyonunu arttırmaya yardımcı olur, zihinsel uyanıklığı arttırarak zihin yorgunluğunu giderir. Bu yüzden günde en az iki şişe maden suyu tüketimi aynı zamanda stresle mücadelede bünyeyi güçlendirir.

Kemik ve diş sağlığında da etkili bir mineral olan kalsiyum kaynağı maden suları; çocukluk ve ergenlikteki kemik oluşumlarını destekliyor.  Hamilelikte artan mineral ihtiyacı ile kemik ve diş kayıplarının engellemekte, yaşlılıkta ise osteoporoz (kemik erimesi) riskinin azaltılmasın da etkili olmaktadır. Maden suyu kalori içermemesi ve ulaşılabilirliğinin kolay olması sebebiyle günlük mineral ihtiyacını karşılayan içeceklerinden biridir.  İçeriğindeki magnezyum sayesinde ise kalp ve damar sağlığı açısından da önemli bir mineral.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir